Krepšelis

☎️ +370 643 42280

Pratimai su gimnastikos kamuoliu

Pateikiame 9 pratimus su gimnastikos kamuoliu.

Nesudetingi pratimai su masažo ir gimnastikos kamuoliu! Tiks tiek pradžiamoksliams tiek pažengusiems.

  1.   Pratimas nugarai;

Atsigulkite ant pilvo, tarp kojų laikykite įspraudę gimnastikos kamuolį. Ištieskite rankas. Įkvėpdami suspauskite kamuolį, pakelkite kojas, kelius, rankas ir krūtinę nuo grindų. Išlaikykite tokią poziciją 10 sekundžių ir nuleiskite ant žemės, kartoti 20 kartų.

  1.   Pratimas pečių juostai;

Atsiremti ant keturių, kamuolys po pilvu. Ištiesti ranką – koją įstrižai, išlaikyti padėtį 6-8 sekundes ir keisti pusę. Ištempiama ir apkraunama pečių juosta. Kartoti 2 kartus po 6 pakartojimus kiekvienai pusei.

  1.   Pratimas krūtinės raumenims;

Atsigulti ant kamuolio veidu žemyn, rankos delnais remiasi į grindis. Ant rankų pasislinkti į priekį tiek, kad ant kamuolio atsidurtų klubai Suspausk sėdmenis ir ant rankų eiti į priekį, kol į  kamuolį remsis tik pėdos. Kūnas turi išlikti tiesioje linijoje). Užsilaikyti tokioje padėtyje 5 sekundes, tuomet  rankų pagalba sugrįžt į pradinę padėtį. Atlik 10-15 pakartojimų. Atliekant šį pratimą reikėtų atminti, kad kuo toliau tu “paeini” ant rankų, tuo didesniu krūviu dirba raumenys.

  1.   Pratimas bicepsai ir tricepsai;

Pradėkite nuo atsispaudimų. Padėkite gimnastikos rutulį po keliais ir padėkite rankas ant grindų. Kojos ir kūnas turi būti lygiagrečiai grindims. Įkvėpdami sulenkite alkūnes, o iškvėpdami – išlenkite. Šis pratimas padės sustiprinti rankų raumenis.

  1. Pratimai dilbiai;

Padėkite delnus ant kamuolio, išskleiskite pirštus ir padėkite kojas ant grindų (pradedantieji gali papildomai stumti prie spintos ar sienos). Sklandžiai nuleiskite liemenį, kuo labiau priartindami krūtinę prie kamuolio  ir staigiai grįžkite. Pakartokite nuo 12 iki 20 kartų. Sustiprinamos rankos, pečiai.

  1. Pratimas keturgalvis šlaunies raumuo;

Atsigulkite šonu ant kamuolio, apglėbkite kamuolį viena ranka ir ištieskite kojas. Kelkite vieną koją aukštyn, kita laikydami prispaustą prie žemės. Kelkite vieną koją aukštyn 15-20 kartų, vėliau pakartokite tai su kita koja, ir padarykite tris serijas.

  1.  Pratimai dvigalvis šlaunies raumuo ir sėdmenys;

Kamuolys tarp kojų, nugara tiesi, spausti kamuolį ir išlaikyti 30 sekundžių tolygų spaudimą. Apkraunami šlaunų pritraukiamieji raumenys. Kartoti 3 kartus po 30 sek.

Veiksmingiausias sėdmenų pratimas yra pritūpimai. Bet saugiausi yra pritūpimai su kamuoliu: naudodamiesi juo svorį perkeliate ant kamuolio, tad padarote daugiau pritūpimų.

  1. Pratimai pilvo raumenims;

Gulime ant kamuolio kaip paveikslėlyje, nugara prispausta prie kamuolio, rankos už galvos. Įkvepiame ir lėtai lenkiamės į priekį. Dėmesio! Rankos ir pečiai turi būti tiesūs. Darydami pratimą turime jausti viso pilvo preso raumenis (labiausiai – viršutinio).

Jei nejaučiame, vadinasi, pratimus atliekate neteisingai (lenkiatės ne pilvo raumenimis, o galva ir pečiais. Primygtinai reikalaujame to nedaryti!). Pratimą kartojame 15-20 k.

  1. Pratimai blauzdoms.

Atsigulkite ant kamuolio nugara, ir atsiremkite į žemę viena koja. Kelkitės aukštyn tiesdama pilvą ir koją į viršų. Pakilę aukštyn, nusileiskite į pradinę padėtį ir pakilkite aukštyn vėl. Padarius 15 – 20 pakartojimų, padarykite ta patį su kitą koją.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *